مجتمع آرمان پژوهان داناک

ششمین همایش راهکارهای افزایش سهم بخش خصوصی در بازارهای بین المللی انرژی برگزار شد

 

هم زمان با نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی؛
ششمین همایش راه کارهای افزایش سهم بخش خصوصی در بازارهای بین المللی برگزار شد

ششمین همایش راه‌کارهاي افزايش سهم بخش خصوصي در بازارهاي بين المللي انرژي با بررسی موضوعاتی چون تحریم ها و اثرات آن بر صادرات انرژی، تعارض منافع، بحران و جنگ اکراین و روسیه و نقش بخش خصوصی در تدوین سیاست های حوزه انرژی کشور برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری ششمین همايش راه‌کارهاي افزايش سهم بخش خصوصي در بازارهاي بين المللي انرژي، این همایش هم زمان با سومین روز بيست و ششمین نمايشگاه بین¬المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، در تاريخ ۲۵ ارديبهشت ماه ۱۴۰۱ با حضور روسا و دبیران تشکل های خصوصی و فعالان حوزه نفت در سالن شماره ۱ برگزار گردید.

بنا بر این گزارش، همایش مذکور با سخنرانی محمدعلی ملایی دبیر همایش آغاز و با ایراد سخنانی از خلف مشهدانی – مدیرعامل شرکت مشهدانی گروپ و سید امیرحسین علوی فر – مدیرعامل شرکت آرتین آزما ادامه یافت.

در ادامه و در پنل اختصاصی همایش با حضور آرش نجفی – رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، رضا پدیدار- رئیس هیات مدیره انجمن شرکت های مشاور سرمایه گذاری و نظارت بر طرح ها، امیرعباس اختراعی – رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران، مسعود یارندی – دبیر انجمن شرکت های مهندسی و ساخت و حمیدرضا صالحی – دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی، موضوعاتی چون تحریم ها و اثرات آن بر صادرات انرژی، تعارض منافع، بحران و جنگ اکراین و روسیه و نقش بخش خصوصی در تدوین سیاست های حوزه انرژی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ادامه همایش محمدرضا مقدم- مشاور عالی راهبردی وزیر نفت در حوزه امنیت انرژی به سخنرانی پرداخت و همچنین حمید حسینی – رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران و رئیس شورای سیاست گذاری همایش در خصوص محورهای اصلی همایش سخنرانی نمود.

بنا بر این گزارش، پس از سخنرانی آرمان خالقی – عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، از فعالان حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی تجلیل به عمل آمد که پایان بخش همایش بود.

لازم به ذکر است، این همایش با حمایت وزارت نفت، شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، سازمان توسعه تجارت و اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران، خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، بانک تجارت و شرکت بازرگانی آرتین آزما مهر و تشکل های بزرگ حوزه انرژی در محل سالن شماره یک همایش های نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.